На 16 и 17 май 2026 г. Геологическият институт при БАН участва в XVI издание на Софийския фестивал на науката. Екипът на ГИ организира демонстрационен щанд, на който бяха представени част от текущите научни и научно-приложни проекти на института, проекти от Националния план за възстановяване и устойчивост, национални програми насочени към образованието и такива, свързани с изучаването на критични и стратегически суровини в България.

Посетителите успяха да се запознаят с многообразните приложения на геологията и нейното значение за развитието на всички области на икономиката, бита, съвременните технологии и опазването на околната среда. На щанда бяха представени и любопитни геоложки образци, минерали, фосили, скали и руди, които предизвикаха голям интерес сред посетителите от всички възрасти.

Всички гости на щанда получиха и малки тематични подаръци – картички на геоложки обекти с авторски фотографии, заснети от колеги от Геологическия институт.