Зарежда Събития
Това събитие е минало събитие.

На 31 октомври 2025 г. в зала БИАД (ул. „Г. С. Раковски“ № 108, София) ще се проведе Специална сесия за учители и ученици, част от Десетия форум „Изследователски подходи в обучението по български език“, организиран от Института за български език „Проф. Любомир Андрейчин“ при Българската академия на науките.

Събитието се осъществява с финансовата подкрепа на Националната програма „Образование с наука“ (Споразумение между Министерството на образованието и науката и Българската академия на науките № Д01-172 от 18.09.2024 г.).

Сесията е посветена на новите технологии и тяхното използване в преподаването и усвояването на българския език. Тя ще предостави възможност за споделяне на опит и за обмен на иновативни практики и вдъхновяващи идеи между учители, ученици и изследователи, които развиват съвременното езиково образование.

Провеждането на сесията ще бъде излъчвано в ютюб канала на „Написаното остава. Пиши правилно!“.

Програмата на форума е достъпна на: https://ibl.bas.bg/deseti-forum-vizsledovatelski-podhodi-v-obutchenieto-po-balgarski-ezikv/

Go to Top